Analiz

Reklam planlamasına başlamadan önce rekabet ve rakip analizi yaparak uygun stratejiler üretiyoruz.


Planlama

Yaptığımız analizler neticesinde kampanya süresi, hedef kitle belirlenmesi, mecra seçimleri gerçekleştirilir ve kampanya başlangıç aşamasına geçilir.


Dijital MedyaSatın Alma

Dijital reklam planlamasıyla beraber seçilen mecralarda sizin adınıza reklam satın almalarını gerçekleştiririz. Kampanya boyunca güncel olarak reklamınızın takibini gerçekleştiririz.


Rapor

Kampanya sonunda, tüm süreçleri ve verimliliği tarafınıza rapor ederiz. Böylece reklamınızın geri dönüşleriniz sayısal olarak görebilir ve yatırımınızın verimliliğini ölçebilirsiniz.


3 Adımda Reklam Verin

Kampanya Amacınızı Belirtiniz:
Hedef Kitlenizi Belirtiniz:
Ad Soyad :
Firma Adı :
Telefon :
E-Posta :
Web Site :
Mesaj :
Gizlilik Sözleşmesini okudum. Mesaj gelmesini onaylıyorum.

Arama Ağı Reklamı

İlgili kullanıcılara etkileyici metinlerle ulaşın.

Hayatımızdaki önemli anlarda başvurduğumuz birinci kaynak,internet.

Bulmak, öğrenmek, yapmak, satın almak gibi eylemleri gerçekleştirmek için internet aramalarına yöneliyoruz.

Arama ağı reklamları potansiyel müşterilerinizi bulmanızı, bu değerli anlarda karşılarına çıkmanızı sağlayacaktır.

Görüntülü Reklam Ağı

İnternette farklı türde reklamlar yayınlayın.

Görsel tasarımın gücünü kullanarak iki milyonu aşkın Google yayıncı sitesi ve YouTube üzerinde ürün ve hizmetinizi tanıtabilir ve marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Görüntülü reklam ağı kampanyalarını yeniden pazarlama aracı olarak kullanabilir, daha önce sitenizi ziyaret eden kullanıcılara özel kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Video Reklamları

YouTube’da ve internet genelinde kullanıcılar ulaşın.

YouTube Google’dan sonra en çok arama yapılan mecra konumundadır.

YouTube’a Dünya üzerinde her dakika en az 400 saatlik içerik yükleniyor. 52 milyok aktif kullanıcısıyla YouTube içerik tüketiminde ilk sırada yer alıyor.

Web Danışmalığı

Web’de daha güçlü olun.

Reklam kampanyalarının iyi planlanmasının yanı sıra, reklam verimliliğini arttırmakve dönüşümlerin takip edilmesi için web sitenizin optimize edilmesi de büyük önem taşır.

Kullanıcı deneyimi ön planda tutmak, düşük açılış hızı, responsive tasarım, kampanyaya ve anahtar kelimelere uygun içerik reklamınızın ön planda tutulmasını, dolayısıyla reklam bütçesininde daha verimli kullanılmasını sağlar.

Facebook & İnstagram Reklamcılığı

Kitlelerle en etkili bağlantıyı kurun.

Günümüz hayatının vazgeçilmez bir alışkanlığı olan sosyal medya platformları markalar içinde kitle iletişimini kurdukları birer mecra haline gelmiştir.

360° dijital pazarlama kampanyalarında sosyal medya reklamları en önemli pazarlama aracıdır. Marka bilinirliğini artırmada büyük fırsatlar sunan sosyal medya reklamları markanızı doğru şekilde konumlandırmada büyük bir rol oynayacaktır

Yeniden Pazarlama

Büyük verinin gücünden yararlanın.

Tüm kullanıcılar internete girdiklerinde iz bırakırlar. Tıkladıkları siteler, izledikleri videolar, beğendikleri fotoğraflar, okudukları makaleler... Her bir iz kullanıcıyı daha iyi tanımamıza ve kullanıcının ilgisini çekebilecek kampanyalar yapmamızı sağlar.

Milyonlarca kullanıcının, her gün yüzlerce kez gerçekleştirdikleri eylemleri incelemek ve doğru reklam stratejilerini oluşturmak markanızı ön plana taşıyacaktır.

Özellikler

Anahtar kelime listeleri • Demografi Yakın ilgi alanı • Yer ve bölge Cihaz • Demografi • Yakın ilgi alanı

Arama ağı reklamlarında yaptığımız rakip analizi ve sektör analizleriyle anahtar kelime listeleri oluşturuyoruz. Arama hacimleri ve kelime rekabeti gibi metrikler sayesinde kampanyaya uygun anahtar kelime stratejileri oluşturuyor, reklamınızın doğru kullanıcılara gösterilmesini sağlıyoruz.

Google aramalarında kullanıcılar büyük oranda ilk sayfa sonuçlarına göz atar. Arama ağı kampanyalarında yerleşim hedefleme özelliği sayesinde reklamınız google aramalarında ilk sıralarda yer alır. Bu sayede reklamınız sizi daha fazla potansiyel müşteriye ulaştırır.

54 milyon aktif kullanıcı sayısıyla dijital mecra artık vazgeçilmez. Geniş hedefleme özellikleriyle dünyanın herhangi bir yerindeki kullanıcının web sitenizi ziyaret etmesini ve kampanyanızı görmesini sağlayabilir, bu sayede satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Plantoads bünyesinde bulunan google sertifikalı dijital reklam uzmanlarıyla arama ağı reklamlarında anahtar kelimr seçimi, hesap optimizasyonu, reklam stratejileri gibi konularda yardım alabilirsiniz. Reklam kampanyanız dijital reklam uzmanları tarafından planlanır.

Özellikler

İçeriğe dayalı • Demografi • Yakın ilgi alanı • Yer ve bölge Konu hedefleme • Yeniden pazarlama kitleleri • Yerleşim

Kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiklerinde iz bırakır. Kullanıcı verilerini toplayarak satın alma işlemlerini tekrar gerçekleştirmeleri için ya da kampanyalarınızdan haberdar etmek için yeniden pazarlama kitleleri oluşturabilir, onlar için kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Görüntülü reklamlar ile yüksek reklam görüntülemeleri elde edebilirsiniz. markanızı, her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği sitelerde ve youtubeda yayınlayarak kitlelere markanızın tanıtımını yapabilir, marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Görüntülü reklamlarda yerleşim hedefleme özelliğiyle 2 milyonu aşkın internet sitesinde ya da youtube da reklamınızın gösterileceği yerleri seçebilirsiniz. Reklamınızı markanıxa uygun internet sitelerinde ya da kampanyanızla ilgili sitelerde göstererek ilgili kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.

Özellikler

İçeriğe dayalı • Demografi • Yakın ilgi alanı İçerik hedefleme • Konu hedefleme • Yer ve bölge • Yerleşim

Yayın içi (In-stream) TrueView reklamları, işletmenizin oluşturduğu video reklamları doğru kullanıcıların karşısına ana videoyu izlemelerinden hemen önce çıkarır.

TrueView discovery reklamları YouTube ana sayfasında veya kullanıcılar YouTube'da arama yaparken yayınlanır. .

Bumper reklamlar sadece 6 saniyedir. Akıllı telefonlarda insanların dikkatini çekebilecek etkili bir reklam türüdür. Bu reklamları tek başına veya TrueView kampanyası ile birlikte kullanabilirsiniz.

Özellikler

Landing page tasarımı • Web tasarım • Seo danışmanlığı

Landing pageler reklam kampanyası için özel olarak tasarlanmış web sayfalarıdır. Kalite puanı yüksek web sayfa tasarımları reklam maliyetlerini minimuma indirecektir. iyi hazırlanmış bir landing page, açılış hızı yüksek, reklam alaka düzeyi yüksek, mobil uyumlu ve kullanıcı deneyimine uygun olmalıdır.

Reklam yatırımının ölçülmesinde kullanılan dönüşüm izleme kurulumu, sizin için değerli olan dönüşümlerin kullanıcılar tarafından gerçekleştirmesini kontrol eder. reklamınıza tıklayan kullanıcıların nekadarının dönüşüm eylemini tamamladığını görerek reklamonın etkinliğini ölçebilirsiniz.

Reklam sıralaması puanı=kalite puanı x tık başı maaliyet formülüyle hesaplanır. kalite puanı 14 140 arasında web sitenin açılış hızı reklam alaka düzeyi anahtar kelime uyumu gibi metriklere göre belirlenir. kalite puanı ne kadar yüksek olursa tık başı maliyetiniz de o kadar düşer.

Web yazılım ekibimiz tarafından tasarlanan web siteleri seoya olarak yapılır. Mobil uyumluluk, başlık etiketleri, formlar, site içerikleri kullanıcı deneyimine uygun olması web site tasarımındaki önemli kriterlerdir.

Özellikler

İçeriğe dayalı • Demografi • Yakın ilgi alanı • Yer ve bölge Konu hedefleme • Yeniden pazarlama kitleleri • Yerleşim

Yerel bilinirlik reklamları, işletmelerin hızlı ve verimli bir şekilde kendi bölgelerindeki insanlara erişmesi için tasarlanmıştır. Kreatif, eylem çağrısı düğmeleri, hedefleme ve sonuçlarınızdaki temel noktalara ilişkin ipuçlarıyla yerel reklamlardan en iyi performansı elde edin.

Facebook ve instagram Sayfaları, insanların markanızla bağlantı kurmasına yardımcı olur. Potansiyel müşteri hedeflemeleriyle markanıza ait facebook ve instagram sayfalarının beğenilerini arttırabilir, müşteri sadakati sağlayabilirsiniz.

Facebook video reklamları özellikle Haber Kaynağı için oluşturuldu. Otomatik olarak oynatılan reklamlarla görüntü, ses ve hareketin gücü ile kullanıcıların dikkatinin çekilmesini sağlayabilisiniz.

Facebook internet sitesi dönüşüm hedefi, internet sitenizde işleri büyütmenize yardımcı olur. Hedeflediğiniz eylem sayfa ziyaretleri, satış ya da başka bir şey olabilir; internet sitesi dönüşüm reklamlarıyla insanları internet sitenize gitmeye ve eylemde bulunmaya teşvik edebilirsiniz.

Özellikler

Google Analytics kurulumu • Yeniden pazarlama listeleri oluşturulması Verilerin raporlanması

Google analytics sayesinde sitenize giren kullanıcıların davranışlarını gözlemleyebilirsiniz. web siteniz ne kadar tıklama alıyor, reklam dönüşümleri nasıl gibi soruların cevaplarını google analytics üzerinden öğrenebilirsiniz.

Google analitcs kurulumuyla sitenizi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerine erişebilir, bu listeleri yeniden pazarlama için kullanabilirsiniz. bu listeleri görüntülü reklamcılıkta kullanarak sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara özel reklamlar planlayabilirsiniz.

Sitenize gelen ziyaretçilerin ne kadarı ücreli reklamlar üzerinden ne kadarı organik arama sonuçlarından geldiğini görebilirsiniz. Ücretli reklamlardan gelen kullanıcılar/ organik arama sonuçlarından gelen kullanıcılar oranını görerek site ve reklam optimizasyonunuzu sağlayabilirsiniz.

Çözüm Ortaklarımız